Terminal punkerdab Tallinki laevu

Eraklient / Uudised / Terminal punkerdab Tallinki laevu

Alates märtsikuust alustas AS Terminal mitmete Tallink laevade punkerdamist ehk mootorikütusega varustamist. Terminal varustab kütusega kaubalaevu Sailor ja Regal Star ning sealhulgas populaarseid reisilaevu MyStar ja Megastar.

Hanke osalisena tuli Terminalil muuhulgas tõestada, et mootorikütuste päritolu ei ole seotud Venemaa ega Valgevenega ning ettevõttel on toimiv ISO sertifikaadile vastav kvaliteedijuhtimissüteem.

„Väljakutset pakkuv on korraga suurte mahtude väljastamine, kuna kütusega punkerdamiseks on vaja sadamasse kohale tulla neljal kuni viiel paakautol korraga, mis järgemööda kütust väljastama hakkavad,“ kommenteeris AS Terminal tegevjuht Jörgen Õigus. „Siin toetab meid fakt, et omame Eesti tugevaimat logistikaparki ning ainsana Eestis kaht sisemaa vedelkütuseterminali,“ lisas ta.

Esimene punkerdamine Paldiski Lõunasadamas möödus koostööosalistele sõnul edukalt ning professionaalide käe all igati ohutult.

Terminal tegeleb kütuste jae- ja hulgimüügiturul juba aastast 1968 ning on oluline partner nii Eesti riigile kui ka tuhandetele era- ja äriklientidele üle Eesti. Vedelkütuseid väljastatakse kaasaegsatest terminalidest, millest üks asub Tallinnas Kroodil ja teine Tartumaal Kärknas. Laevade punkerdamise kogemus on nii ettevõttel kui selle eest vastutavatel töötajatel aastast 2017, mil varustati mootorikütusega Eesti suursaarte vahel liiklevaid parvlaevu.