reDiesel

Eraklient / Mootorikütused / reDiesel

ReDiesel on teise põlvkonna taastuv diislikütus, mis saab alguse orgaanilistest jäätmetest ja jääkidest.

Käivitub iga ilmaga
Sobib kõigile diiselmootoritele
Tõhusam põlemine, suurem võimsus
Keskkonna­sõbralikum
Kvaliteetne, lõhnatu kütus
Loodud taastuvtoorainest, jäätmetest, jääkidest
Fuel pump fill a tank of a car

reDiesel – diislikütus, mis aitab mootoril kesta

Möödunud on viis aastat sellest, mil võeti vastu otsus lisada fossiilsetele kütustele taastuvast allikast toodetud kütuseid ehk biokütuseid. Peale selle, et biokütus aitab kaasa keskkonnamõjude vähendamisele, on biokütusel veel eeliseid. Üks kõnealuseid kütuseid on HVO (ingl Hydrotreated Vegetable Oil), mida võimalik leida oma ratastega mürisevale sõbrale ka reDiesel nime alt Terminali Mustakivi, Nurme, Võru, Põlva, Raadi, Tõrvandi ja Kivilinna teenindusjaamast. Miks peaks valima reDiesel kütuse ning kuidas see aitab automootoril kesta?

Mis see HVO siis õigupoolest on, millest reDiesel tehtud? 

ReDiesel on teise põlvkonna taastuv diislikütus, mis saab alguse orgaanilistest jäätmetest ja jääkidest, kokkuvõtlikult – biomassist. Kui toorainet kõrgetel temperatuuridel kuumutada, eraldub ebavajalik sade ja mustus ning tulemuseks on värvitu ja lõhnatu aine, mis oma keemilise koostise ja kvaliteediga on täpipealt sama fossiilkütusega. HVO-d tuntakse rohelise diisli (ingl green diesel) või taastuva diislikütusena (ingl renewable diesel), sellest ka Terminali kütuse nimi reDiesel.

Woman enjoying her trip by car while keeping left hand on steering wheel and shifting gears with transmission lever

Kvaliteet, mille peale auto ütleb “aitäh!”

Olgu istumise all mõni vanem maastur või uuem sportauto, Terminali HVO reDiesel sobib kõikidele diiselmootoritele. HVO puhul on sõiduki hoolduskulu väiksem, sest see ei tekita setteid ning põleb tõhusalt, jättes vähem tahma. Mootoriõlisse satub vähem diislikütust, mis laseb määrdeõlidel kauem toimida ning mootor kulub sellevõrra vähem. Kui autod suudaksid teatud Ameerika sarjade ja filmide põhjal rääkida, siis ütleks nad kindlasti “aitäh!” ja tõmbaksid kraapsugi.

Top view of single gray car driving through forest in Zlatibor, Serbia. Aerial view from drone pov.

Miks peaks veel HVO poole vaatama? 

Eesti talved on sama ettearvamatud nagu mõne inimese tujud – kord ta möllab, siis on jälle vana rahu ise.

 

Kui eelmisel õhtul aknast välja vaadates tundub kõik tore, kuid hommikul ei ole autot lumekihi alt näha ning jäälilled moodustavad aknale kenasid mustreid, võid olla kindel, et mootor läheb reDiesel’i abil tööle, isegi kui on suurem pakane.

Kui juba keskkonnast juttu tuli, tegemist on CO2 neutraalse kütusega, mis vähendab oma elutsükli jooksul keskkonnamõjusid ning teeb loodusele suure teene. Lõpetuseks võid kindel olla, et see diislikütus sobib puhtalt 100% ulatuses või segatult fossiilse ainega.

 

Kui oled jõudnud Terminali Mustakivi, Nurme, Raadi, Võru, Põlva, Tõrvandi või Kivilinna teenindusjaama, siis vali ikka reDiesel diislikütus, mis teeb head nii loodusele kui ka Sinu auto mootorile. reDiesel – see on diisli uus tulemine.