Terminal Oil hakkas müüma taastuvtoorainest toodetud süsinikuneutraalset diislit.

Eraklient / Uudised / Terminal Oil hakkas müüma taastuvtoorainest toodetud süsinikuneutraalset diislit.

Terminal Oil alustas Mustakivi teenindusjaamas taastuvtoorainest toodetud ning süsinikneutraalse diislikütuse reDiesel müüki, mis on samade omadustega nagu fossiilne diislikütus.

Eesti pereettevõtte Terminal Oili tegevjuhi Jörgen Õiguse sõnul on taastuvtoorainest ja taaskasutatud jääkidest toodetud diisel praegu ainus laiatarbekütus, mis võimaldab autoliikluse süsinikujälge suures mastaabis vähendada. „Soovime anda tarbijatele, kellel on diiselmootoriga sõiduk, võimaluse valida keskkonnasõbralikku kütust,“ lisas Õigus.

„Autojuhi jaoks ei muutu midagi, kütuse tankimine on sama mugav ja see sobib kõigile diiselmootoritele. Süsinikuneutraalse diisli kvaliteet on sama hea kui fossiilsel kütusel. Lisaks on see lõhnatu ning värvitu, ” ütles Õigus.

Õiguse sõnul võimaldab reDiesli kasutamine igaühel oma keskkonnajälge vähendada ning näiteks Skandinaavia maades kehtivad sellise kütusega sõitvatele kaubaautodele mitmed soodustused ja seda ka siis, kui tankida Eestis. „See muudab taastuvtoorainest toodetud kütuse ka Eesti kaugvedajate jaoks oluliseks,“ ütles Õigus.

Terminal Oil alustas reDieseli müügiga Tallinnas Mustakivi teenindusjaamas 1. märtsil