Innovatsioon Eesti kütuseturul – koostöös jaemüügi lahenduste innovaatori Grab2Go-ga, kavatseb Terminal käivitada maailma esimese täielikult autonoomse tankla.

Eraklient / Uudised / Innovatsioon Eesti kütuseturul – koostöös jaemüügi lahenduste innovaatori Grab2Go-ga, kavatseb Terminal käivitada maailma esimese täielikult autonoomse tankla.

Lahendus on plaanitud aastaks 2023 ja näitab Terminali pühendumust tuleviku võimalustele ning toob turule enneolematu kontseptsiooni tanklakettide seas.

Terminal teenindab kliente 45 müügipunktis, millest 21 on automaatjaamad vaid mootorikütuste tankimiseks ning 24 mehitatud teenindusjaamad, kus lisaks kütustele saab personali juhitud kauplusest osta esmatarbekaupu, kiirtoitu ja külastada kohvikut. Grab2Go tehnoloogiliste edusammude ja Terminali teenindusjaamade tavade integreerimisel tekib märkimisväärne võimalus tööstust revolutsiooniliselt muuta.

Koostöös kavandatakse Terminali iseteenindusjaama, kus lisaks automaatjaamas tangitud kütustele saab tulevikus tehisintellekti kaasabil soetada Terminalis pakutavat sortimenti sh kohvijooke ja kiirtoitu. See innovaatiline lähenemine on suunatud kliendikogemuse täiustamisele, pakkudes uut tüüpi ostuteekonda, mida juhib ainult tehisintellekt.

Kogu Terminali iseteenindusjaama müügiprotsessi juhib automatiseeritult tarkvara lahendus, mis kõrvaldab vajaduse kohapealse personali järele ja võimaldab kaugjuhtimist. See tulevikku suunatud projekt lahendab mitmeid ettevõtetele esitatavaid väljakutseid, nagu tööjõupuudus, kõrged logistikakulud ja ressursimahukad tööprotsessid. Kogu kontseptsioon on kaasaegne ja lubab muuta kliendikogemust nagu ei kunagi varem.

Grab2Go AS tegevjuht Mart Viilipus väljendas partnerluse suhtes entusiasmi, öeldes: “Oleme põnevil, et tervitada Terminali meie esimese partnerina selles segmendis. Terminali riiki kattev teenindusjaamade võrgustik koos pideva innovatsioonipühendumisega teeb neist ideaalse koostööpartneri. Koos ootame uute tipptasemel lahenduste pakkumist.”

Terminal AS tegevjuht Jörgen Õigus kiitis Grab2Go lahendust, öeldes: “Leiame, et Grab2Go lahendus on tehniliselt väga läbimõeldud ja hindame selle paindlikkust, mida jaemüügisektoris vajame. Kuigi see projekt on hetkel pilootfaasis, näeme selles koostöös tohutut potentsiaali. Kogu Euroopas otsib teenindusjaamade sektor tööjõupuuduse valguses tuleviku lahendusi ning meil on hea meel olla osa projektist, kus eestlased on teerajajad selle tehnoloogiliselt ainulaadse valiku osas.”

Kuhu täpsemalt aasta lõpuks Terminali iseteenindusjaam paigaldatakse, ei ole veel avaldatud. Grab2Go lahendus Terminali iseteenindusjaama avamiseks on asukohast sõltumatu ning ei eelda pikaajalisi eeltöid paigalduse planeerimise osas.

Meediapäringuteks:

Grab2Go: Reio Orasmäe, reio@grab2go.eu, mob +372 5687 7090

AS Terminal: Jörgen Õigus, jorgen.oigus@terminaloil.ee, mob +372 5880 5411